Nawierzchnia bezpieczna poliuretanowa przeznaczona jest na place zabaw i wykonuje się ją „in-situ” – bezpośrednio na placu budowy. Cechuje ją wysoka wytrzymałość i elastyczność. Jest przepuszczalna dla wody. Składa się z dwóch warstw:

  • Dolnej warstwy amortyzującej wykonanej z mieszanki kleju poliuretanowego oraz granulatu SBR,
  • Górnej warstwy użytkowej wykonanej z mieszanki kleju poliuretanowego oraz kolorowego granulatu EPDM.

Nawierzchnię wykonuje się na ustabilizowanym i utwardzonym podłożu np. betonowym, asfaltobetonowym lub na specjalnie przygotowanej podbudowie z kruszyw mineralnych.


Nawierzchnia tego typu spełnia wszystkie wymogi normy PN:EN 1177, a w szczególności kryterium HIC (Head Injury Criterion), czyli wysokość swobodnego upadku z urządzenia zabawowego. Posiada również wymagany certyfikat oraz atesty higieniczne.

Dużym atutem nawierzchni wylewanych jest bogaty wybór kolorów oraz nieograniczone możliwości kompozycyjne, jak również możliwość wykonywania aplikacji graficznych EPDM np. gry w klasy, gąsienice, alfabet, emotikonki, biedronki, rybki, ciuchcie, gwiazdki, chmurki i wiele innych wzorów. Dzięki swojej strukturze jest łatwa do utrzymania w czystości i pielęgnacji.